Jaunųjų gydytojų asociacijos pozicija dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais degalinėse

November 5, 2015

Lietuva iš 196 pasaulio šalių užima trečią vietą pagal suvartojamą alkoholio kiekį žmogui. Esame tarp lyderių ir pagal vaikų alkoholio vartojimą, žuvusių keliuose skaičių bei savižudybių dažnį. Daugiamečiai tyrimai įrodė, kad šie rodikliai yra tiesiogiai susiję su šalies alkoholio suvartojimu.

Prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ir vietų apribojimas priklauso alkoholio prieinamumą mažinančių priemonių grupei, kurių efektyvumas yra moksliškai įrodytas. Įrodyta, jog šios priemonės ne vien mažina alkoholio suvartojimą, tačiau ir nusikalstamumo lygį bei didina visuomenės saugumą.

 

Šiandien Seimo Sveikatos reikalų komitete bus svarstoma, ar Seimui siūlyti trejiems metams atidėti draudimą degalinėse prekiauti alkoholiu. Primename, kad 2011 m. gruodį Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, numatančią, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalios draudimas Lietuvos teritorijoje esančiose degalinių parduotuvėse prekiauti bet kokiais svaigalais.

 

Konkurencijos taryba yra išaiškinusi, kad drausti prekybą alkoholiu nuo kitų metų diskriminuotų degalines ir iškraipytų konkurencijos sąlygas. Tačiau Lietuva nebūtų vienintelė šalis, draudžianti alkoholinių gėrimų prekybą degalinėse – Europos Sąjungoje įvairius apribojimus alkoholio prekybai degalinėse taiko ir Belgija, Kipras, Prancūzija, Malta, Suomija, Italija, Olandija, Švedija bei Ispanija.

 

Jaunųjų gydytojų asociacija pasisako už tai, kad Vyriausybei atidžiai apsvarsčius galimas draudimo degalinėse prekiauti alkoholiu teisines pasėkmes, šios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos įsigaliojimas nebūtų atidėtas trejiems metams. Lietuva jau turi detalią situacijos analizę ir jau savo, o ne kitų šalių patirtimi gali pasakyti, kad alkoholinių gėrimų apribojimai sumažino jų vartojimą, sumažino ligų ir mirčių skaičių ir beveik neturėjo įtakos nelegalios alkoholio rinkos plėtrai.

 

Esame tvirtai įsitikinę, kad pagrindinės valstybės nuostatos – mažinti bendrą alkoholinių gėrimų vartojimą šalyje – turėtų būti paisoma.

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook