Startavo Jaunųjų gydytojų asociacijos tinklalaidė apie korupcijos medicinoje priežastis, apimtis ir sprendimus

February 29, 2016

Jaunųjų gydytojų asociacija toliau siekia, kad apie korupcijos sveikatos apsaugos sistemoje priežastis būtų diskuotuojama iš pagrindų. Tik konkrečiai įvardinus korupcijos reiškinio priežastis įmanoma rasti efektyvius jo sprendimo būdus. Todėl bendradarbiaudami su "Transparency International" Lietuvos skyrius, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bei Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), įsipareigojame parengti papildymų paketą Šakinei korupcijos prevencijos sveikatos priežiūros sistemoje 2015-2019 metų programai, nurodant į programą neįtrauktus šioje diskusijoje verbalizuotus korupcijos sprendimo būdus.

Kviečiame pasiklausyti Jaunųjų gydytojų asociacijos tinklalaidės (angl. podcast) tema "Korupcija medicinoje: priežastys, apimtis ir sprendimai", kurioje JGA prezidentas Martynas Gedminas apie tai diskutuoja su Transparency International Lietuvos skyriaus vadovu Sergejumi Muravjovu, STT direktoriaus pavaduotoju Romu Zienka, LiMSA prezidentu Ryčiu Kalinausku bei JGA valdybos nariu Roku Laurinaičiu.

 

Korupcija – akivaizdus sveikatos sistemos brokas. Tai ydingos sveikatos sistemos išraiška. Efektyvi kova su ja įmanoma tik šalinant priežastis, kurių viena pagrindinių – neadekvatūs sveikatos sitemos darbuotojų uždarbiai.  Kol kas gydytojams už smulkiąją korupciją pasekmių nebuvo, tačiau labiausiai pažeidžiama šalis smulkiojoje korupcijoje ir yra gydytojas: jo atveju rizikuojama prarasti viską.

 

Sveikatos paslaugos, kaip ir visos kitos, turi būti adekvačiai įvertintos ir įkainotos, siekiant, kad specialistai už jas gautų deramą atlygį. Dabartiniai gydytojų ir slaugytojų atlyginimai galėtų būti traktuojami kaip pasyvus engimas.

 

Sveikatos sistemos darbuotojai neprisiima tvirtos pozicijos kovojant su korupcija. Taip pat ir pacientai bei visuomenė prisideda prie korupcijos ir turi imtis atsakomybės kovoje su šiuo reiškiniu.

 

Sveikatos apsauga yra STT prioritetas, tačiau vien baudžiamosiom priemonėm problemų sveikatos priežiūroje išspręsti negalima. Baudžiamojo persekiojimo įrankis kreipiams į stambiąją korupciją, tačiau kiekvienas pranešimas apie smulkiąją korupciją yra nagrinėjamas. 

 

 

Su JGA pasiūlymais 2015-2019 metų šakinei korupcijos prevencijos sveikatos sistemoje programa galite susipažinti čia.

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook