Jaunųjų gydytojų asociacijos pozicija dėl vaikų alergologo ir gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo teikiamų paslaugų

March 31, 2016

2016 m. kovo 23 d. Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje buvo svarstomas vaikų alergologo ir gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo (AKI) teikiamų paslaugų klausimas. Į Jaunųjų gydytojų asociaciją kreipėsi jaunieji alergologai ir klinikiniai imunologai, kurie, pagal naująjį įstatymo projektą, būtų nebegalėję teikti paslaugų vaikams.

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidento nuomone, dabartiniai gydytojai AKI gali teikti paslaugas vaikams tik kartu su vaikų alergologu. Prof. V. Usonis pareiškė, kad dirbti su vaikais būtinas pediatro išsilavinimas, todėl dabartiniams gydytojams AKI siūlė įgyti pediatro licenciją.

 

Jaunieji alergologai ir klinikiniai imunologai rinkosi ir įsipareigojo studijuoti rezidentūros programoje, po kurios turėjo galėti teikti paslaugas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Taigi įstatymo pataisas JGA vertina kaip diskriminuojančias jaunuosiu gydytojus ir joms nepritaria. Ir nors JGA siūlo leisti rinkai pačiai apsispręsti ir dirbtinai neskirstyti pacientų srautų pas vienus ar kitus specialistus, pačią vaikų alergologijos ir klinikinės imunologijos specialybę vertina kaip perteklinę. Iki šiol buvusi alergologo klinikinio imunologo specialybė atitiko UEMS, Alergologų klinikinių imunologų akademijos rekomendacijas ir požymių, jog ją reikia smulkinti, nebuvo.

 

Posėdžio metu išklausyti visi norintys pasisakyti. Jaunuosius gydytojus bei alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentus atstovavo Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos pirmininkė Simona Stankevičiūtė. Posėdžio rezultatas: vienbalsiai nuspręsta, kad alergologai ir klinikiniai imunologai gali teikti paslaugas vaikams ir suaugusiesiems. Inicijuotos reikiamų dokumentų pataisos. Pateikiame nuorodą į LR Seimo SRK posėdžio protokolą: http://goo.gl/0R7DS5

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook