Jaunųjų gydytojų asociacijos pozicija dėl streiko

April 3, 2016

Pastaruoju metu verda aistros dėl žemų gydytojų, slaugytojų ir kito medicinos personalo atlyginimų. Kai kurie, įkvėpti mokytojų pavyzdžio, garsiai svarsto apie streiką. Vis dažniau ir JGA sulaukia raginimų imtis iniciatyvos organizuojant streiką. Esant susidariusiai situacijai, reiškiame savo požiūrį šiuo klausimu.

Maži sveikatos sistemos darbuotojų atlyginimai yra neefektyviai valdomo sveikatos sektoriaus pasekmė. Mokytojų streikas parodė, kad sveikatos specialistų algoms biudžete daugiau pinigų staiga neatsiras - jie būtų skiriami kitų sričių sąskaita. Esminių problemų tai neišspręs, ir sistema su savo problemomis išliks tokia pati. Nenorime, kad dirbtinis procesų keitimas pakenktų tam tikroms socialinėms grupėms (tame tarpe ir mūsų pacientams), kol toliau bus švaistomos lėšos perteklinei įrangai įsigyti, neskaidriems viešiesiems pirkimams, neefektyviai sveikatos sistemai finansuoti ir kt. 

 

Norime priminti, kad streikų organizavimas ir vykdymas reglamentuojamas Darbo kodekse. Streikas organizuojamas profesinės sąjungos kaip paskutinė priemonė tuo atveju, kai nepavyksta derybos su darbdaviu, arba darbdavys nesilaiko nustatytų susitarimų. Kitu atveju gali būti taikomos drausminės nuobaudos, įskaitant pašalinimą iš darbo. 

 

Lietuvoje medikų interesus darbo santykiuose atstovauja Lietuvos gydytojų sąjunga ir kitos profesinės sąjungos. Primename, kad sveikatos įstaigų darbuotojų užmokesčius nustato įstaigų vadovai. Rezidentų atveju yra skirtumas - atlyginimai yra mokami iš Sveikatos apsaugos ministerijos asignavimų. Mūsų žiniomis, kol kas nėra vykdomos derybos tarp LGS ir Sveikatos apsaugos ministerijos.

 

JGA yra nevyriausybinė organizacija, prie kurios veiklos gali prijungti kiekvienas jaunesnis nei 35 metų gydytojas, norintis pasiekti realių ir tvarių pokyčių.

 

Šiuo metu esame užmezgę ryšius su SAM ir kitomis sprendimus priimančiomis institucijomis. Nuolatos gilinamės į teisinę bazę bei sveikatos apsaugos sistemos procesus siekdami jų efektyvumo. Jau esame pateikę pasiūlymų paketus, kurie, tikimės, padarys sveikatos sistemą patrauklesnę tiek pacientų, tiek joje dirbančiųjų atžvilgiu. Viskas tik prasideda.

 

Norime dar kartą akcentuoti, jog sistema susideda iš žmonių, t.y. mūsų, ir jų tarpusavio santykių. Norime pokyčių? Pradėti reikia nuo savęs. Tik nuosekliu darbu galima pasiekti konstruktyvių sprendimų.

 

Prisijunk prie mūsų, įsitrauk į JGA darbo grupes, dalyvauk renginiuose, surask aktyvių bendraminčių. Būk pokytis, kurį nori matyti!

 

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook