TransForm 2.0 - antrasis jaunųjų gydytojų forumas Lietuvoje

January 1, 2017

 

Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta: pirmąjį vasario savaitgalį Birštone mūsų vėl laukia įspūdingas jaunųjų gydytojų forumas TransForm 2.0. Jame susipažinsime su sveikatos sistema iš pagrindų, atpažinsime, kaip galime tapti aktyvia jos dalimi. Kartu su valdžios ir universitetų atstovais kursime konkrečius žingsnius, kaip pasiekti, bene svarbiausio tikslo dabartiniame jaunųjų gydytojų ruošime – reglamentuoti etapines kompetencijas. Susipažinsime su CanMEDS paradigma, mokysimės tapti visaverčiais šiuolaikiniais medicinos specialistais. 

 

Registracijos į forumą nuoroda.

TransForm nuoroda facebook'e

 

Tris forumo dienas veiklos suksis aplink tris pagrindines ašis: dalykinę, edukacinę ir vertybinę.

 

Dalykinė ašis: Kartu formuluosime rezidentų etapinių kompetencijų reglamentavimo strategiją. Forumo metu diskutuosime su Sveikatos apsaugos ministerijos, Ligonių kasų, Akreditavimo tarnybų atstovais bei medikus ruošiančių universitetų administracijomis. Tikslas – kartu parengti vienerių metų strategiją, kaip įdiegti etapinį gydytojų rezidentų kompetencijų reglamentavimą.

 

Edukacinė ašis: Gausime naujų žinių ir formuosime kitokias nuostatas. Bus iš arti supažinta su sveikatos priežiūros sistemos Lietuvoje funkcionavimo struktūra, jaunojo gydytojo aktyvų vaidmenį joje. Kalbėsime apie Kanados Karališkosios kolegijos projektą CanMEDS, jo formuluojamą medicinos eksperto kompetencijų struktūrą ir galimybę ją pritaikyti Lietuvoje.

 

Vertybinė ašis: Kalbėsime apie bendruomeniškumą, atvirumą ir drąsą. Mokysimės interesų atstovavimo pagrindų. Ugdysime bendruomeniškumą, gebėjimą dirbti ir priimti sprendimus komandoje.

 

Viso forumo metu vyks lyderystės užsiėmimai, fizinės treniruotės ir proto mankštos. JGA kartu su Sveikatingumo ir saviugdos akademija organizuodama forumų TransForm ciklą, siekia pradėti kurti sveikos sistemos viziją. Dideli pokyčiai nevyksta greitai, tačiau jie gali prasidėti jau dabar.

Sveikatingumo ir saviugdos akademija forumo dalyviams siūlys grupės ir komandos koučingo elementus, tris TransForm 2.0 dienas paversiančius į nuoseklų brendimo pokyčiams, asmeninio augimo ir naujų įžvalgų kupiną procesą. Sudarysime atviro bendravimo ir gilesnio klausymosi atmosferą. Mąstysime, dalinsimės ir girdėsime vieni kitus.

 

Apvaliojo stalo laboratorija

Tai proga pokalbiui apie žmones ir vertybes, kurios lemia, kokia yra arba bus sistema. TransForm tampa vieta, kur nuoširdžiai ir atvirai kalbasi visi sistemos dalyviai – studentai, jaunieji gydytojai ir jų organizacijos, pacientai ir jų organizacijos, medicinos dėstytojai, socialiniai darbuotojai, sielovadininkai, mokslininkai, sveikatos priežiūros sistemos administratoriai ir kiti bendruomenės nariai. TransForm 2.0 – antrasis žingsnis link norimų pokyčių sistemoje. Naudojant darbo su grupėmis koučingo metodus, kartu su kviestiniais lektoriais diskutuosime apie sveikatos technologijas „ateities pacientui“. „Apvaliojo stalo laboratorija“ – vieta, kur formuosis naujas požiūris ir aiški kryptis.

 

Asmenybės dirbtuvės

Geresnis savęs pažinimas yra būtina sąlyga norint pasiekti pokyčių. Vienas TransForm tikslų – sukurti erdvę kiekvieno dalyvio susitikimui su bendraminčiais, skatinti naujus ryšius ir naujas įžvalgas. Vasario 3-5 dienomis dalyviai galės pasirinktinai dalyvauti trijų tipų užsiėmimuose, skirtuose protui, kūnui ir dvasiai stiprinti – „Asmenybės dirbtuvėse“.

 

Susitikimas su asmenybe

Turėsime galimybę bendrauti ir dalintis idėjomis su forumo svečiais ir kviestiniais lektoriais.

 

 

Prof. Aurelijus Veryga. Gydytojas psichiatras, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arnas Markevičius. Profesionalus lektorius, verslininkas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doc. Kęstutis Skauminas. Gydytojas neurochirurgas, sertifikuotas sveikatingumo koučingo specialistas 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justina Januševičienė. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos išteklių priežiūros ir inovacijų valdymo departamento direktorė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šarūnas Narbutas. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas, Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Kęstutis Petrikonis. Gydytojas neurologas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius studijoms

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Vytautas Kasiulevičius. Bendrosios praktikos gydytojas, Vilniaus universiteto Podiplominių studijų prodekanas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doc. Juozas Kupčinskas. Gydytojas gastroenterologas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Podiplominių studijų centro dekanas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Gintarė Šakalytė. Gydytoja kardiologė, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos viceministrė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gintaras Vilda. Verslininkas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos direktorius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Arūnas Lukoševičius. Kauno technologijos universiteto Biomedicinos inžinerijos instituto direktorius, Lietuvos mokslo premijos laureatas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viačeslavas Zaksas. Valstybinių ligonių kasų Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dienos įžvalgos rinkimai

Kiekvienos forumo dienos svarbiausias momentas. Aptarsime svarbiausias kartu atrastas įžvalgas. Tikimės, jog įžvalgos rasis kiekvienam apmąstant dabarties realybę ir norimą ateitį, bendraujant grupėse, klausantis ir dalijantis mintimis. Šiam įžvalgų atradimui, tyrinėjimui ir formulavimui padės renginio moderatorius. Visi kartu kursime atmosferą, skatinančią naujas idėjas. Tos įžvalgos, kurios dalyviams pasirodys labiausiai padedančios įgyvendinti TransForm tikslą, bus fiksuojamos, apibendrinamos ir, svarbiausia, bus panaudotos ateityje.

 

Gydytojo lyderio ateities autoportretas

TransForm sėkmę nulems kiekvienas dalyvis – jo atsivežtos nuostatos, pasidalintos su kitais mintys, geranoriškas dalyvavimas prisidedant prie bendro rezultato. Baigiantis forumui, pakviesime kiekvieną dalyvį kurti daugiamatį savo ateities portretą: tris dienas pabuvę akistatoje su savimi, savo organizacijos ir sistemos realybe, savo mintis panaudosime norimos ateities vizijos kūrimui. Šis bendras kūrinys – ateities portretas - bus bendras rezultatas ir gairė trečiajam JGA forumui.

 

 

Visiems TransForm 2.0 dalyviams bus suteikti 16-os kvalifikacijos kėlimo valandų sertifikatai

 

 

Apgyvendinimo galimybės Birštone forumo metu

 

Iki susitikimo TransForm 2.0!

 

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook