Jaunųjų gydytojų asociacijos pozicija dėl LR Vyriausybės svarstomų alkoholio kontrolės priemonių

 

Lietuvoje ypač plačiai paplitęs nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas – viena pagrindinių priešlaikinių mirčių, ligų ir traumų priežasčių, kasmet Lietuvai kainuojanti daugiau nei 200 mln. eurų.

 

Vertinant įvairių alkoholio vartojimo mažinimo priemonių veiksmingumą ir jų įgyvendinimo kaštus visuomenei, mokslinėje literatūroje išskiriamos trys pagrindinės priemonių grupės, kurios turi būti kompleksiškai stiprinamos, jei valstybė susiduria su neigiamomis alkoholio vartojimo pasekmėmis:

 

1. Alkoholinių gėrimų kainos didinimas (akcizai).

2. Alkoholinių gėrimų reklamos draudimas.

3. Alkoholinių gėrimų prieinamumo mažinimas.

 

Apibendrinti mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad alkoholinių gėrimų suvartojimas mažėja, jei kainos yra didesnės, jo įsigyti yra sunkiau, yra pašalinta alkoholinių gėrimų reklama. Šios alkoholio vartojimo prevencijos priemonės paveikia bendrąją populiaciją, įskaitant jaunimą ir žalingai alkoholinius gėrimus vartojančius asmenis.

 

Jaunųjų gydytojų asociacija palaiko ekonomiškai veiksmingiausių ir greičiausiai atsiperkančių alkoholio vartojimo mažinimo priemonių prioritetizavimą. Kompleksiškai jas įgyvendinus ir tokiu būdu sumažinus alkoholio vartojimo sukeliamą ekonominę naštą visuomenei, atsirastų finansinės galimybės investuoti papildomas biudžeto lėšas į priklausomų asmenų gydymą bei įrodymais grįstas visuomenės informavimo ir prevencijos tikslinėse grupėse veiklas.

 

Todėl palaikome siūlymus ženkliai riboti alkoholio reklamą, riboti alkoholio pardavimo laiką bei amžių, nuo kurio jis parduodamas ir kitus mokslo įrodymais pagrįstus pasiūlymus, kuriuos įgyvendinus mažėtų alkoholio vartojimas.

 

Visa pozicija: https://goo.gl/jHW6XN

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook