Pozicija dėl gydytojų rezidentų etapinių kompetencijų

July 31, 2017

 

2017 m. liepos 28 d. LR Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko darbo grupės posėdis dėl gydytojų rezidentų etapinių kompetencijų. Jaunųjų gydytojų asociacijos atstovai susirinkime pristatė savo siūlymus ir poziciją, kurios pagrindiniai teiginiai buvo šie:

 

 

 1. Rezidentūros metu įgyjamos kompetencijos patvirtinamos atitinkamu sertifikatu, gydytojui rezidentui pabaigus (ir/ar išlaikius atitinkamą įvertinimą) atskirą studijų ciklą ar modulį.

 2. Turėdamas kompetenciją patvirtinantį sertifikatą, gydytojas rezidentas gali prižiūrėti atitinkamus pacientus ar atlikti atitinkamas procedūras savarankiškai. Jeigu gydymo ar procedūros atlikimo eigoje išaiškėja, jog kompetencijos poreikis viršija gydytojo rezidento pasirengimą – jis visuomet gali konsultuotis su prižiūrinčiu gydytoju ar perleisti paciento priežiūrą. 

 3. Kompetencijų etapai skirstomi pagal rezidentūros kursą. T. y., pirmas kursas yra pirmas etapas, antras kursas – antras etapas ir t.t. Kompetencijų etapai žymimi atitinkamai R1, R2, R3. 

 4. Su kiekvienu kompetencijų etapu, rezidento atlyginimas didėja viena antrąja (1/2) bazinio dydžio, taikomo apskaičiuojant valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareigines algas. Papildomos lėšos atlyginimams yra skiriamos iš ligoninės (rezidentūros bazės) atlyginimų fondo. Didėjant rezidento kompetencijai, daugėja jo savarankiškai atliekamų procedūrų ir didėja prižiūrimų pacientų skaičius, todėl yra uždirbamos papildomos pajamos ligoninei (rezidentūros bazei) iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. 

 5. Visose Lietuvos rezidentūros bazėse yra suvienodinami standartai, suteikiant gydytojams rezidentams pagal medicinos gydytojo normą priklausančias kompetencijas. 
   

Po diskusijų su ministerijos ir universitetų atstovais, buvo sutarta dėl principinių sprendimų. Nuspręsta, jog teisinio reglamentavimo pokyčiai, įgalinantys etapines rezidentų kompetencijas bus įgyvendinti per artimiausius keletą mėnesių. 

 

Su jaunųjų gydytojų pozicija ir joje esančiais pasiūlymais bei argumentais galima susipažinti šioje nuorodoje

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

 • w-facebook