Apie ką Jaunųjų gydytojų asociacija kalbės Lietuvos medikų mitinge sausio 4 d.?

 

 

2018-ieji metai jaunųjų gydytojų bendruomenei prasidės energingai – jau pirmąją metų savaitę (2018 m. sausio 4 d.) Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) ir Vilniaus universiteto Rezidentų tarybos (VU RT) iniciatyvinės grupės organizuoja Lietuvos medikų mitingą, kurį išprovokavo prie jau įsisenėjusių sveikatos sistemos problemų prisidėjęs jaunųjų gydytojų užmokesčio klausimas. Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) reiškia palaikymą kolegų iniciatyvai, todėl mitinge kviečiame dalyvauti ir jaunųjų gydytojų bendruomenę.

 

Jauniesiems medikams aktualius klausimus (prastą rezidentūros teisinį reglamentavimą, gerosios valdysenos trūkumą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, stagnuojančią e. sveikatą ir nesuskaičiuojamą daugybę kitų) pradėjome kelti nuo pat JGA atkūrimo prieš kiek daugiau nei dvejus metus, kai viešąją erdvę kaustė sunkiai pateisinama vyresniųjų kolegų lyderystės stoka. Tačiau tik Lietuvos medikų sąjūdžio susikūrimas 2017-ųjų rudenį pagaliau reikšmingai atkreipė žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į sveikatos sektorių.

 

Jaunųjų gydytojų asociacija džiaugiasi, kad pagaliau Lietuvoje reikšmingai atkreiptas dėmesys į sveikatos sektorių, o vieningų medikų balsas yra aiškiai girdimas. Į pirmuosius spaudos puslapius pagaliau iškeltos ne tik 42 tūkst. medicinos darbuotojų, bet ir visų mūsų – sveikatos apsaugos sistemos dalyvių – problemos. Visgi norime akcentuoti, kad pradėdami 2018-uosius metus Lietuvos medikų mitinge norime kalbėti ne apie vakar dienos problemas, o apie ateityje laukiančius iššūkius.

 

 

JGA pozicija rezidentų padėčiai gerinti politikams pateikta jau anksčiau

 

 

Esame įsitikinę, kad Lietuvos sveikatos sektoriaus problemų priežastys siekia dar sovietinius laikus, o joms spręsti reikalingas atkaklus ir nuoseklus darbas. Atstovaudami jaunųjų gydytojų bendruomenę politinėms partijoms esame suformulavę ir pateikę ilgalaikę rezidentų atlyginimų didinimo ir socialinių garantijų viziją, kurią ruošiamės atkakliai atstovauti ir toliau:

 

1. Palaipsniui didinti valstybės biudžeto asignavimus LR Sveikatos apsaugos ministerijai, kad iki 2020 m. pabaigos pirmųjų metų gydytojo rezidento atlyginimas sudarytų ne mažiau kaip 2 vidutinius šalies darbo užmokesčius (VDU), o paskutinių metų – ne mažiau kaip 2,5 VDU;

2. Pereiti prie “studento be stipendijos” finansavimo modelio, užtikrinant, kad visos gydytojų rezidentų pajamos būtų draudžiamos;

3. Kuo greičiau įgyvendinti žalos be kaltės modelį bei užtikrinti etapinių kompetencijų teisinį reglamentavimą.

 

Šiuos klausimus 2017 m. gruodžio mėnesio pradžioje pristatėme ir aptarėme su valdančiųjų bei Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiais.

 

 

 

 

Jaunųjų gydytojų ateities vizija

 

 

Jaunųjų gydytojų asociacija supranta, jog turime ne tik atstovauti savo bendruomenės interesams, bet ir kovoti už visos šalies sveikatos apsaugos sistemos ateitį. Todėl 2018 m. sausio 4 d. mitinge kalbėsime ne tik apie medikų atlyginimo didinimą, bet ir apie strategiškai visai sistemai svarbias temas, kurias siūlome įtraukti ir į Lietuvos sveikatos 2014-2025 m. programą:


•  Į pacientą orientuota sveikatos apsaugos sistema (angl. patient centered healthcare system).
•  Sveikatos sektorius turi tapti investiciniu sektoriumi.
• Sveikatos sistema, pagrįsta gerosiomis procesų optimizavimo, vadybos ir valdysenos principų praktikomis.

Jaunųjų gydytojų vienybė kaip niekad svarbi 

 

 

Tad susitikime Lietuvos medikų mitinge 2018 m. sausio 4 d. ir parodykime, kiek mūsų daug, kokie mes vieningi, ir, svarbiausia, kad esame čia  ne vien dėl sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų, bet dėl Lietuvos pacientų ir visos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos ateities!


 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook