Medikų profesionalumo akcija kviečia būti pokyčiu

 

Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) kartu su partneriais – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA), Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), Transparency International Lietuvos Skyrius (TILS), Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Europos komisija (EK), Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) balandį skelbia profesionalumo akciją, kurios metu vyks susitikimai, diskusijos, bus pasirašoma profesionalumo deklaracija bei dalinami akcijos ženklu pažymėti darbo pažymėjimo laikikliai, kuriuos medikai segės. Renginį vainikuos šventinė Tarptautinės mediko dienos eisena į ,,Kaunas Jazz“ koncertą, kur medikus sveikins ir muzikos atlikėjai.

 

Profesionalumo akcijos idėja kilo artėjant tarptautinei mediko dienai ir suvokiant pasitikėjimu grįsto gydytojo ir paciento santykio svarbą gydymui bei sveikimui. Suprasdami, kad daug sprendimų yra ne mūsų rankose, ryžtamės atlikti tai, kas priklauso nuo mūsų ir būti pokyčiu, kuriant skaidrią ir efektyvią sveikatos sistemą, kviesdami tą patį padaryti ir kitas atsakingas grupes. Impulsas akcijai kilo kovo pabaigoje, jauniesiems gydytojams susibūrus diskusijai apie tai, ką reiškia būti pokyčiu savo aplinkoje. Išgryninti teiginiai nuguls medikų profesionalumo deklaracijoje ,,Būk pokytis", kurią pasirašyti bus galima nuo balandžio 16 d. iki finalinio renginio Tarptautinę mediko dieną – balandžio 27 d.

 

Medikų profesionalumo akcija startuoja balandžio 16 d., pradėjus veikti profesionalumo akcijos e. platformai. Lietuvos medikai bus kviečiami palaikyti akciją bei pasirašyti profesionalumo deklaraciją, taip prisiimant atsakomybę už asmeninį pokytį ir specialybės prestižą – elgtis pagarbiai ir būti sąžiningais, nuolat tobulėti ir laikytis įrodymais pagrįstos medicinos principų.

 

Balandžio 17 d. vyks susitikimas su STT atstovais tema ,,Būk pokytis: nuo ko galime pradėti?“ 15.30 val. Kaune, JGA biure, Eivenių g. 2. Susitikimo metu su jaunaisiais medikais bus diskutuojama apie skaidrumo ir korupcijos sąvokas, bus dalinamasi asmenine patirtimi.

 

Balandžio 23 d. prasideda darbo pažymėjimų laikiklių su akcijos atributais – vyčiu ir grotažyme #BūkPokytis dalinimas visiems profesionalumo deklaraciją pasirašiusiems medikams VUL Santaros klinikose bei LSMUL Kauno klinikose. Kartu bus įteikta ir A4 formatu atspausdinta deklaracija, kurią akcijos dalyviai bus raginami pasikabinti ant kabineto durų ar kitoje viešai matomoje vietoje.

 

Balandžio 24 d. vyks susitikimas su pacientais tema ,,Būk pokytis: ką galime kartu su pacientais?“ Kaune, LSMU Farmacijos fakultete, 203 aud. Medikai ir pacientai ieškos būdų, ką svarbaus Lietuvai galima nuveikti dirbant kartu.

 

Balandžio 27 d. akcijos kulminacija - Tarptautinė medicinos darbuotojų diena. Kviečiame visus medikus kartu su JGA ir LiMSA švęsti pasirinkimą tarnauti pacientui, didžiuotis savo specialybe ir džiaugtis vieninga bendruomene. Kviečiame į šventinę eiseną įr kartu žygiuosime į koncertą, kur mus sveikins žinomi visuomenės veikėjai. Pasižymėkime paskutinį balandžio mėnesio penktadienį savo kalendoriuose - tai mūsų diena. Kartu kurkime naują tradiciją ir didžiuokimės būdami medikais Lietuvoje. #BūkimePokytis, kurį norime matyti.

 

 

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook