Vis tiek #NoriuDirbtiČia

 

 

Mes, Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA), reaguodama į  viešai pasirodžiusį garso įrašą, iš kurio galima suprasti, jog vienas iš valstybės vadovų atsainiai žiūri į medikų emigraciją, reiškiame poziciją šiuo klausimu.

 

Pasisakome už darbą Lietuvos labui. Pagrindinis  2018 m. sausio 4 d. mitingo šūkis buvo ,,#NoriuDirbtiČia”. Lietuvos piliečių, tarp jų  ir medikų, migracijos problema yra svarbi ir į ją nedera numoti ranka. Suprantame, kad problemų, kurios sąlygoja sveikatos darbuotojų nepasitenkinimą, negalima išspręsti pernakt. Norime pabrėžti, kad šiuo atveju kalbame ne tik apie mažus medicinos darbuotojų atlygius, bet ir visur juntamą neefektyvų resursų naudojimą, skaidrumo trūkumą, administracinio darbo naštą, ribotas profesinio tobulėjimo galimybes bei paveldėtą neigiamą visuomenės požiūrį į mediko profesiją. Galiausiai Lietuvos sveikatos sistemai  trūksta ateities vizijos.

 

Mes, jaunieji gydytojai, esame apsisprendę kurti Lietuvą, kurioje kiekvienam būtų miela gyventi. Esame įsitikinę, kad tokie mūsų siūlymai, kaip medicinos studentų bei rezidentų poreikio apskaičiavimo tvarkos įvedimas ar pakopinių kompetencijų reglamentavimas gerokai pagerintų jaunųjų medikų darbo sąlygas, prisidėtų prie mediko specialybės prestižo ir sumažintų sveikatos priežiūros darbuotojų emigracijos rodiklius.

 

Visiems, o ypač jaunimui, yra svarbus valdžios požiūris į žmogų. Kasdien stengiamės priminti,  kaip svarbu #BūtiPokyčiu. Tačiau to paties tikimės ir iš mūsų valstybės vadovų, kurie ne tik viešais pasisakymais, bet ir elgesiu kiekvieną akimirką turėtų būti pavyzdžiu mums. Tik esant abipusei pagarbai ir atsakomybei galime įveikti iššūkius sveikatos apsaugos sektoriuje bei kitose srityse, taip kurdami Lietuvą, kurioje visiems būtų gera gyventi ir dirbti.

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook