JGA pozicija dėl antikorupcinių mokymų rezidentams

December 18, 2018

 

Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) reiškia poziciją dėl neigiamą atgarsį gydytojų rezidentų bendruomenėje sukėlusių antikorupcinių LR SAM organizuojamų mokymų “ASPĮ gydytojų rezidentų ir gydytojų odontologų rezidentų atsparumo (nepakantumo) korupcijai ugdymas”.

 

Mokymams viešojoje erdvėje sulaukus neigiamų atsiliepimų, JGA atliko gydytojų rezidentų apklausą, kurią užpildė beveik 90 mokymuose dalyvavusių asmenų. Devyniasdešimt du procentai respondentų mokymus įvardino kaip nenaudingus ar visiškai nenaudingus savo kasdienei praktikai. Kaip pagrindines mokymų problemas jaunieji gydytojai įvardijo jų neaktualumą tikslinei rezidentų auditorijai, nekokybišką turinį ir mokymus vedusių lektorių kompetencijos sveikatos priežiūros sistemos klausimais stygių. Buvo atkreiptas dėmesys ir į tai, kad mokymai buvo pristatomi kaip privalomi, o siekiant į juos pritraukti kaip įmanoma daugiau dalyvių, buvo panaudoti asmeniniai gydytojų rezidentų duomenys - telefonų numeriai ir elektroninių paštų adresai.

 

Dėl šių priežasčių negalime palaikyti aukščiau nurodytų metodų ir kviečiame Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministeriją nutraukti šiuo metu vykstančius mokymus, kol nebus imtasi priemonių mokymų kokybei užtikrinti atsižvelgiant į dalyvių suteiktą grįžtamąjį ryšį.

 

Mes griežtai pasisakome prieš bet kokias korupcijos apraiškas. Manome, kad atsparumas korupcijai turėtų būti skatinamas jau nuo pirmųjų medicinos studijų metų, ugdant būsimųjų gydytojų savimonę, profesionalumą, lyderystę ir kitas bendrąsias kompetencijas. Tikime, kad veikdami kartu sukursime skaidrią ir efektyvią sveikatos sistemą Lietuvoje.

 

#VardanTos #BūkPokytis #NoriuDirbtiČia

 

 

Pozicijos tekstą galima rasti čia.

 

 

Please reload

Featured Posts

Nukeliamas Transform 6.0

March 13, 2020

1/10
Please reload

Naujausi

February 14, 2020

Please reload

Raktiniai žodžiai
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Jaunųjų gydytojų asociacija

Adresas

Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija
Eivenių g. 2, Kaunas, LT-50009

SEKITE MUS:

  • w-facebook