top of page
T7 Programa (2).png

Praktinės dirbtuvės - pasirinkite vienerias

Erlandas Jakubonis 2.jpg

Erlandas Jakubonis - Veiklos efektyvinimo profesionalas, Lean 6 Sigma juodasis diržas, procesų ir žmogaus santykio tyrinėtojas, sveikos gyvensenos šalininkas, sisteminio mastymo praktikuotojas ir nenuilstantis klausimo „Kodėl?" uždavinėtojas

Dirbtuvių dalyviai išsineš:

- supratimą, kaip keitėsi žmonijos požiūris į procesus ir projektų valdymą;

- supratimą, kodėl kartais taip sunku "dirbti" kartu; - žinojimą, kokio proceso mums vis pritrūksta, kad nereikėtų daugiau nešti ir sunkiau bėgti;

- supratimą apie žmogaus sąmoningumą, demistifikuojant jo mistiškumą šiuolaikinio pasaulio vystymosi kontekste;

- žinojimą, kokiais kitų išbandytais būdais (metodais) galima būtų efektyviai dalyvauti projektuose;

- gerają prasme "sukrėstus" smegenis, kurie būtų pasirenge irgi leisti sau aplinkinių drąsiai pradėti klausinėti klausimo „Kodėl?".

O kad išsineštų visa tai, apie tai ir teks kalbėti ir ne tik kalbėti.

Skaitmeninė higiena: kaip gyvenimas ekranuose daro įtaką mūsų fizinei ir emocinei būsenai bei produktyvumui

Ar žinojote, kad dėl mūsų nuolatinio gyvenimo ekranuose: Pusė pasaulio gyventojų (beveik 5 milijardai) iki 2050 m. bus trumparegiai. Visame pasaulyje maždaug 1 iš 3 moterų ir 1 iš 4 vyrų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, kad išliktų sveiki. Darbo ir asmeninio gyvenimo riba tampa neaiški: daugiau nei ketvirtadalis (28 proc.) darbuotojų teigia, kad tikrina darbinį el. paštą laisvu nuo darbo metu. Skaitmeninis perdegimas yra reali problema (ypač matoma Z kartos darbuotojų tarpe). O galbūt patys jau esate patyrę akių įtampą, "skaitmeninę migreną", energijos trūkumą ar nuolatinio streso būsenas? Technologijos šiandien - neatsiejama mūsų profesinio ir asmeninio gyvenimo dalis. Tačiau mūsų skaitmeniniai įpročiai daro didelį poveikį mūsų fizinei sveikatai ir psichikos gerovei. Šis pristatymas suteiks dalyviams moksliškai pagrįstus sprendimus, kuriuos jie galės pritaikyti savo asmeniniuose ir profesiniuose gyvenimuose.

Lina Žemaitytė Kirkman.jpg

Lina Žemaitytė Kirkman - technologijų ir sąmoningo gyvenimo internete ugdytoja: sertifikuota skaitmeninės gerovės ugdytoja (Digital Wellbeing Coach at Consciously Digital). Skaitmeninės Etikos Centro konsultuojanti ekspertė. ROCKIT - finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro Vilniuje vadovė

Simona Stankevičiūtė.jpg

Simona Stankevičiūtė - 5 m. dirba gydytoja klinikine farmakologe universitetinėje ligoninėje, taip pat > 8 m. dirba vaistų vystymo srityje: dirbo visuose klinikiniuose vaisto kūrimo etapuose. Nuo sukurtos molekulės atvedimo į kliniką iki vaisto kompensavimo ir pateikimo pas pacientą.

Dirbtuvėse kalbėsime apie tai, kaip sveikatos priežiūros specialistai bei vaistininkai skiria ar padeda įsigyti vaistus ir kaip pacientas į juos reaguoja. Bendraujant pacientui ir gydytojui, visuomet yra informacijos asimetrija - ir ji abipusė. Gydytojas turi daugiau informacijos apie ligą, jos sukeliamas rizikas bei kodėl pacientui reikia vaistų, tuo tarpu pacientas yra savo ligos ekspertas, ir tik pacientas žino jam svarbius ligos bei medikamentinio gydymo aspektus. Jei gydytojas ir pacientas nesusikalba - kokios to pasekmės farmakoterapijoje? Apie ką turime pagalvoti skirdami vaistus IR - kai esame pacientai - kokius klausimus galime užduoti, kokia informacija galime pasidalinti su savo gydytoju?

Puikiai žinodami kaip reikia padėti pacientui ir susidurdami su sveikatos sistemos biurokratija, neefektyvumu ir kitomis kliūtimis, medicinos darbuotojai patiria bejėgiškumą. Dirbtuvėse lektorė kviečia 

diskutuoti, kaip rasti vidinių resursų įkvėpti save ir kitus komandos narius pokyčiams, kaip kurti bendrystę ir stiprinti pasitikėjimą savo komandose keičiant sistemą iš vidaus. Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų veiksmų.

Orinta Žvirzdinė.jpg

Orinta Žvirzdinė - verslo praktikė, turinti daugiau nei 17-kos metų vadovavimo patirtį tarptautinėse verslo įmonėse. Iš jų – 6-ius metus dirbo didžiausio Lietuvoje mažmeninio banko Swedbank valdyboje. Buvo atsakinga už mažmeninį verslą. Po daugiau nei 20-ties sėkmingos karjeros metų versle pasirinko naują profesinį kelią - savo sukaupta patirtimi ir žiniomis dalintis su vadovais ir jų komandomis.

Kilo-Portraits_0693.jpg

Aurelija Ganusauskaitė - mokymosi ir tobulėjimo ekspertė, kūrybos specialistė

Dirbtuvių metu susipažinsite ir mėginsite pažaboti Design Thinking metodiką, kuri su bendradarbiavimo, eksperimentavimo ir kūrybiškumo pagalba leidžia įveikti sudėtingus iššūkius ir išspręsti iš pirmo žvilgsnio ne visada išsprendžiamas problemas. Taip pat šių dirbtuvių metu išbandysite AI įrankius, kuriuos pritaikysite sprendžiant realias problemas.

1A1A5497.JPG

Matas Olendra - inovacijų vadovas, Design Thinking specialistas

Asmenybės dirbtuvės - pasirinkite vienerias

Sužinosite kaip palaikyti energiją visą dieną ir kokios lyg ir mažos klaidos verčia jus jaustis išsekusiais vakare. Parengsime sąrašą užkandžių, kurie suteiktų ir energijos ir sveikatos. Kaip suplanuoti užkandžius, kad pagalvoti apie juos užtektų kartą per savaitę. Susidarysite savo mitybos planą – iš dirbtuvių išeisite su savuoju ir visi grupėje bus skirtingi. Sužinosite savo mitybos planavimo klaidas – kodėl tam sugaištate daug laiko. Patarsiu, kaip jų išvengti, planuoti greitai, ką daryti, kad planavimas palengvintų jums gyvenimą, sumažintų įtampą bei sutaupytų pinigų. Patarimai, kaip sutaupyti laiko maisto gaminimui. Aptarsime kada ir kiek valgyti vadinamų „cheat meal“, t.y. patiekalų, kurie nėra vertingi. Kada, kokius rinktis receptus, kokie svarbūs kriterijai yra receptų atrankai. Patikinu, po patarimo net iš šimtų labai greitai atsirinksite jums tinkamiausius receptus. Patarimai, kaip adaptuoti savo planą keičiantis situacijai, kaip dažnai nutinka.

Vaida Kurpiene 3.jpg

Vaida Kurpienė - dietistė, knygų apie subalansuotą mitybą autorė, Lietuvos dietistų asociacijos valdybos pirmininkė, seminarų bei stovyklų apie vaikų ir suaugusiųjų sveiką mitybą lektorė

JonasKorsakas_K4A2690.jpg

Jonas Korsakas - vidaus ligų gydytojas, gydytojas onkologas hematologas.

Šiuolaikinė medicina dažnai vadinama reaktyvia, nes sutelkia dėmesį į ligų gydymą, o ne prevenciją. Tuo tarpu
proaktyvi medicina yra unikalus požiūris į sveikatos priežiūrą, kurio pagrindinis dėmesys skiriamas prevencijai, ankstyvam ligos aptikimui ir pacientų švietimui. Dirbtuvių dalyviai išgirs įrodymais pagrįstą informaciją apie gyvensenos ir aplinkos veiksnių įtaką sveikatai, šių veiksnių tarpusavio sąveiką ir mokysis žinias pritaikyti praktiškai.

Jei dirbate pamaininį darbą ir jaučiate nemigos simptomus ir (arba) pernelyg didelį mieguistumą dieną, galite imtis priemonių pamaininio darbo sutrikimui sušvelninti. Kartu yra tam tikros veiklos ir elgesio modeliai, kurių reikėtų vengti, kad išliktumėte pailsėję ir psichologiškai pasiruošę pamaininiam darbui. Lektorė suteiksiu praktinių patarimų, kaip padėti sau geriau išmiegoti dirbant pamaininį darbą.

2022_08_18_Ieva_Anskaitiene_shot_02_6051.jpg

Ieva Anskaitienė - Jungtinėse Amerikos Valstijose sertifikuota holistinės sveikatos koučerė. Diplomą įgijo „Mindbodygreen’’ programoje, kuri yra akredituota aukščiausios Amerikoje esančios koučingo institucijos „National Board of Health and Wellness Coaching". Ieva taip pat yra baigusi holistinę miego mentorystės programą kūdikiams ir vaikams. Šiuo metu gilina žinias holistinės suaugusiųjų miego mentorystės programoje.

Alina Vilkaitė ir Kristina Kripaitienė.jpg

Alina Vilkaitė - koučingo specialistė, gydytoja dermatovenerologė, lektorė ir pranešimų autorė, buvusi JGA valdybos narė, savanorė daugelyje nevyriausybinių organizacijų.

Kristina Kripaitienė - koučingo specialistė, asmenybės pažinimo Facet5 metodika praktikė, personalo vadovė, mentorė.

Šis sąmoningumo žaidimas su ,,Points of you“ metaforinėmis kortelėmis skatins išsivaduoti iš nustatytų mąstymo modelių, leis žaismingai pamatyti asmenines augimo galimybes. Kortelių pagalba ne tik labiau pažinsite save, atrasite atsakymus į neatsakytus klausimus, ugdysite kūrybiškumą, tačiau ir artimiau susipažinsite su užsiėmimo dalyviais.

Dirbtuvių metu per improvizaciją lavinsime įgūdžius, praversiančius laisvai elgtis prieš publiką, kalbėti prieš auditoriją, mokysimės improvizuoti nežinoma tema, sklandžiai pasakoti istorijas, klausytis ir išbandyti įvairius vaidmenis, atrasime, kaip sustiprinti pasitikėjimą savimi, laisviau reikšti savo mintis.

Arūnas Sakalauskas.JPG

Arūnas Sakalauskas - teatro ir kino aktorius, Arūnas Sakalauskas/Art House Teatro ir Meno studijos įkūrėjas ir mokytojas

bottom of page